Neta Yelken Okulu

logolar

Yelken Okulu Programları

Yelkenli Yatçılık Eğitimi

A- Temel Yat Eğitimi

Yelkene ve denizciliğe yeni başlayanlara ya da sınırlı bilgi sahibi olan bireylere, temel yelken becerileri kazandırmak amacıyla verilen bir eğitimdir. Bu eğitim, deniz üzerinde temel güvenlik kurallarını bilen, yelkenli yatı ve yelkenli yattaki her türlü ekipmanı tanıyan, aldıkları  denizcilik bilgisi doğrultusunda seyir prensiplerini kavramış bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim programıdır. Bu eğitim ile bireylerin bir eğitmen gözetiminde yelkenli teknenin nasıl ilerleyeceği ve hangi manevraları nasıl yapacağı konusunda her türlü bilgi ve beceriye sahip olmaları amaçlanmaktadır.

Temel düzey yat eğitimini alan kursiyerlere seyir prensipleri ve yelken dinamiklerini ileri seviyede vermeyi, meteoroloji ve navigasyon bilgisi seyir planlama becerilerini tamamlayarak yelkenli bir yatı bir noktadan başka bir noktaya sevk ve idare kabiliyeti kazandırmayı amaçlar.

B- Yelken Oryantasyon programı

Yelkenli tekne hakkında fikriniz var veya duydunuz ve bilgi edinmek mi istiyorsunuz, gelin bir günlük tanıtım eğitimimiz ile denizciliğin size göre olup olmadığını beraber öğrenelim.

C- Tecrübe Programları

tekneniz var veya yok ama kiralama yapıyorsunuz, bazı konularda kendinizi konforlu hissetmiyor musunuz? Beraber, dilerseniz kendi teknenizde, bu alanlara konsantre oluyor ve yelkenciliğinizi bir ileri seviyeye taşıyoruz.

Güverte Akademi

Bir yelken eğitiminden daha fazlası, hem  bir aktivite, hem ilgi alanlarınız ile alakalı kişisel gelişim fırsatı hem de yelkenli yat ile bir keyif fırsatı. Güverte Akademi programlarımız ile ilgili bilgi almak için bizi mutlaka arayın.